Центр Мистецтв "Новий Український Театр"

Центр мистецтв "Новий Український Театр"

театр для всієї родини

#1, 2009

У Києві відкрили «Новий український театр»

Усупереч жахливій тенденції скорочення культурних закладів Києва нещодавно у столиці з ’ явилась нова театральна сцена – Центр мистецтв «Новий український театр». Засновник і художній керівник театру – режисер Віталій Кіно, актори – випускники його курсу в Київському театральному коледжі.

Вперше «Новий український театр» було створено 1998 року. В «ініціативну групу» засновників увійшли молоді митці, що на той час розпочинали свою творчу кар’єру – режисер Віталій Кіно, учень Едуарда Митницького, художник-сценограф Анастасія Кононенко, учениця Данила Лідера, композитор та піаніст Марія Портникова, учениця Олени Вериківської, театрознавець Олександр Гайдук, учень Валентини Заболотної та Ганни Липківської, актриса Марія Шрайбман, учениця Юлії Ткаченко та інші.

Ідея поновити «Новий український театр», та ще й на окремому «стаціонарному» майданчику, виникла, коли Віталій Кіно випустив власний акторський курс в Київському Коледжі театру і кіно. Дипломні вистави, адаптовані під нову сцену, і стали першими спектаклями оновленого театру, що гостинно відчинив двері 19 грудня 2009 року в невеличкому, але затишному будиночку, збудованому ще в 19 сторіччі, в самому центрі Києва – в кількох кроках від Майдану Незалежності, Михайлівської площі та Святої Софії Київської – на вулиці Михайлівській, 24 ж.

Сьогодні в репертуарі Центру мистецтв «Новий український театр» три «вечірні» вистави. Але вони можуть задовольнити смаки багатьох глядачів, адже створені вони за найкращими текстами з української, російської та зарубіжної літератури. Афішу театру прикрашають такі імена, як Шекспір, Чехов, Карпенко-Карий. Не поступається їм і репертуар для малечі – тут є і Пушкін, і Кропивницький, і Козлов, і Остер.

І весь цей репертуар грає, мабуть, наймолодша в світі акторська трупа. Адже середній вік акторів, що колись вступили до Коледжу після 9 класу школи, не перевищує 19-20 років.

В планах театру співпраця з молодими режисерами, художниками, драматургами тощо.