Центр Мистецтв "Новий Український Театр"

Центр мистецтв "Новий Український Театр"

театр для всієї родини

Фестиваль був започаткований у минулому році Національним центром театрального мистецтва імені Леся Курбаса з нагоди 125-літнього ювілею його патрона і відбувся у знаковому для театральної культури м. Біла Церква. 

Нині фестиваль молодої режисури переїхав до Києва і розгорнувся на чотирьох сценічних майданчиках міста. Форум організований силами Центру Курбаса, Молодого театру, Театру драми і комедії та Нового українського театру. Один із минулорічних лауреатів фестивалю, режисер Тамара Трунова вважає: «Організатори – група небайдужих людей – немов ставлять наc, молодих режисерів, на облік, спостерігають за нашими змінами. Сьогодні це особливо важливо – небайдужість!».

Основна мета фестивалю – привернути увагу глядачів до робіт нового покоління режисерів, які з року в рік активніше впливають на театральний ландшафт країни. Також форум надає можливість керівникам театрів та арт-критикам познайомитися із найбільш успішними спектаклями, налагодити діалог з їх авторами для подальшої співпраці. Уже перший фестиваль засвідчив свою необхідність і заразом продемонстрував неабияку ефективність. До прикладу, режисеру Стасу Жиркову саме участь у фестивалі допомогла розширити коло знайомств і протягом року здійснити три постановки на престижних столичних сценах.  

У цьогорічному фестивалі візьмуть участь 11 вистав постановників віком до 35 років із Києва, Львова, Харкова, Вінниці, Макіївки та Одеси. Вистави були відібрані з-поміж 30 заявок, що надійшли на адресу Оргкомітету. Також до програми фестивалю включені прем’єри вистав студентів-режисерів, учнів Едуарда Митницького та Дмитра Богомазова у КНУ театру, кіно і телебачення ім. І. К. Карпенка-Карого.