Центр Мистецтв "Новий Український Театр"

Центр мистецтв "Новий Український Театр"

театр для всієї родини

Надія Соколенко

Театр по-юнацьки…

Центр мистецтв «Новий український театр» було засновано 1998 року Віталієм Кіно, Анастасією Кононенко, Марією Портниковою, Олександром Гайдуком та Марією Шрайбман для здійснення незалежних і(в перспек­тиві) финансово успішних проектів-вистав. Але давався взнаки брак власного приміщення. Торік Центр нарешті розпочав повноцінну діяльність завдяки Віталієві Кіно, а основу трупи склали вихованці Київського Коледжу театру і кіно – Роман Божко, Аліса Гур’єва, Ольга Білоног, Ярослав Гончар та інші.

 

Домівкою театру став приватний будинок на Михайлівській, 24-ж. За­раз «нові» вже мають у репертуарі спектаклі як для дітей, так і для дорослих. Увазі наймолодших пропонуються вистави підрозділу Центру мистецтв – театру «Божа корівка» («Сонечко») за творами Олександра Пушкіна, Марка Кропивницького, Григорія Остера та Сергія Козлова.

Репертуар для дорослих склали: вирішений у стилі німого кіно спек­такль «Беззахисні створіння» за опо­віданнями Антона Чехова, дайджест «Шекспіріада», в якому заміксовані уривки з п’єс Вільяма Шекспіра – найвідоміші дуети Ромео та Джульєтти, Отелло й Дездемони, Гамлета й Офелії, короля Ліра та його трьох дочок. Останньою  стала постановка «Безталання» за 1ваном Карпенко-Карим. П’єсі повернено  первісну назву, від якої письменникові довелося відмовитися через цензурні утиски, дія супроводжується  музичним рядом зпісень гурту «Океан Ельзи».

Звичайно, виконавцям, яким лише по 19-20 років, ще належить шліфувати акторську майстерність. Попри все, театр уже має свого глядача. У планах – розширення репертуару. Як писав російський поет Володимир Маяковський, «якщо зірки запалюються на небі, значить, це комусь потрібно?..»