Центр Мистецтв "Новий Український Театр"

Центр мистецтв "Новий Український Театр"

театр для всієї родини

від 3 жовтня 2014 року     

   Кожен театральний колектив намагається знайти свою родзинку, якою б міг зацікавити глядача, що з роками стає все вимогливішим. Наприклад у дитячому театрі „Божа корівка”, який діє при Центрі мистецтв „Новий український театр”, дітлахів та їхніх батьків ще у фойє зустрічає добре відомий казковий персонаж Божа Корівка (Сонечко). Разом вони розгадують загадки, співають пісень, грають у різноманітні ігри. А нещодавно репертуар театру поповнила вистава „Сонечко рятує світ!”, де ця комаха вже виступає одним з головних персонажів самого спектаклю.

         Автор п’єси – сучасний український драматург та дитяча письменниця Наталія Уварова. Це ім’я вже добре відоме постійним глядачам Нового українського театру. Тут з успіхом йдуть вистави за її творами для дорослих („Шахрайки?!. Лесбійки?! Красуні!..” та „Сватання монтера”) і дітей („Фізкультура для баби Яги”). Автор тонко розуміє дитячу психологію і добре знає як можна зацікавити театром найменшу публіку.

         „Я вирішила написати цю п’єсу, оскільки вважаю, що театр „Божа корівка” повинен мати брендову виставу. Спектакль „Сонечко рятує світ!” розрахований на дітей 6-10 років. Я впевнена, що ця повчальна історія допоможе дітям навчитися знаходити різницю між добром і злом. Побачене на сцені дещо відрізняється від мого авторського задуму, але саме в цьому і полягає багатогранність мистецтва”, – розповіла Наталія.

         „Сонечко…” це вистава про працелюбних комах – Сонечка (артистка Лєра Колесник), Метелика (Поліна Кіно) та Мураху (Євген Бельдюгін) до яких завітав непроханий гість – „зелений чоловічок” Тля (Олексій Власенко) разом зі своїми доньками – колорадськими жуками, що прагнуть знищити Королеву ромашок (Вероніка Позняк), до того ж на якийсь час їм вдається обдурити декого з довірливих комашок. Однак добро обов’язково переможе, як це завжди буває в казках. Навіть негативні персонажі зрозуміють свої помилки і почнуть виправлятися. (Було б добре, якби так само  траплялося і в житті).

Ця п’єса написана ще рік тому, і автор тоді не намагалася проводити якихось паралелей з сучасністю, а просто створювала добру і веселу історію. Проте сьогодні, добродушна дитяча казка вже сприймається зовсім по іншому і виявляється  дуже актуальною.

„Ви подивіться на зеленого чоловічка Тлю та колорадських жуків. Чи нікого вони Вам не нагадують? А легковірний Мураха, що сприйняв зло за добро, чи не схожий він на глядачів одного з політичних шоу однієї з сусідніх держав?”, – поділився своїми думками режисер-постановник, художній керівник Нового українського театру Віталій Кіно.

Акторам театру доводиться грати і в дорослих, і в дитячих виставах. Проте найбільшу відповідальність вони відчувають коли виходять на сцену перед найменшим глядачем, адже він тонко відчуває фальш і його не обдуриш. Отож, і цього разу артисти доклали чимало зусиль, аби створити для малечі справжнє свято. Але найбільше запам’ятався Олексій Власенко, який своєю роллю засвідчив, що хоча негативних персонажів грати складніше, однак вони нерідко виявляються досить багатогранними і надовго запам’ятовуються.

Новий український театр не стоїть осторонь тих процесів, що сьогодні відбуваються в нашій країні. Приміром, один з показів вистави „Сонечко рятує світ!” став благодійним. А зароблені кошти пішли на потреби 80-ї окремої аеромобільної бригади для придбання бронежилетів, тактичних окулярів тощо. Також під час спектаклю були зібрані дитячі малюнки та листи, що були передані українським бійцям. В найближчих планах театру – благодійний показ цієї та інших вистав для дітей-біженців із зони АТО в рамках програми так званої «ТЕАТРАЛЬНОЇ  ТЕРАПІЇ», яку задумали в центрі мистецтв «Новий український театр».

Отже, Сонечко не лише абстрактно рятує весь світ, але й конкретно допомагає нашій армії своїми добрими справами. Хотілося б, аби на це починання звернули увагу і в інших театрах.

Едуард ОВЧАРЕНКО